شرکت مهندسی شهران سازه آفاق
شرکت حقوقی طراحی و نظارت شهران سازه آفاق

گل‌ها، درختان و بوته‌ها، می‌توانند فضای خوبی برایتان به ایجاد کننداگر درمنزل  باغچه‌ای كوچك دارید یا درحومه شهر فضای كافی برای كاشت گیاهان مختلف دارید، انتخاب نوع درختان و گیاهان و این كه هریك كجا كاشته شوند، جالب و سرگرم‌كننده است و طراحی خاصی رامی‌طلبد.با انتخاب گل‌ها، درختان و بوته‌ها، سبك و عمق كار، میهمانان را حتی بیرون از فضای منزل به وجد آورید. تلفیق و آراستن گیاهان، هنرواقعی و نشان‌دهنده تجربه شماست. به عنوان یك مبتدی ممكن است اشتباهاتی هم داشته باشید، هركسی اشتباه می‌كند، خیلی نگران نشوید، آن را به حساب كم تجربگی بگذارید. سعی كنید از نظر كارشناسان آگاه شوید و از طرح‌هایی كه دیگران استفاده كرده‌ و شما خوشتان آمده است، استفاده كنید. ساخت باغچه جدید و انتخاب رنگ، نشان دهنده ذوق و علاقه شما ست و رشد گیاهان جدید روحیه‌تان را تغییر می‌دهد.
 


هنگام طراحی باغچه این سوال‌ها را از خود بپرسید:
باغچه حالت رسمی داشته باشد یا غیررسمی؟
در آفتاب قرار بگیرد یا سایه؟
خاك اسیدی است یا قلیایی؟
شكل باغچه منظم باشد یانامنظم؟
به تغییر سیستم فاضلاب نیاز است یا خیر؟
چقدر كار لازم است؟
چقدر وقت صرف نگهداری آن كنم؟
چقدر هزینه كنم؟

جواب‌ها به شما در نوع گیاهانی كه انتخاب می‌كنید و جایی كه آن‌ها را باید بكارید، كمك می‌كنند. بعضی درختان و درختچه‌ها قیمت بیشترو نگهداری كمتری لازم دارند، در حالی كه نگهداری بعضی گیا‌هان وقت بیشتری می‌گیرد. همین‌ها هستند كه سبك و تاثیر واقعی را ایجاد می‌كنند.

چه سبكی؟

یك طرح را در نظر بگیرید و آن را اجرا كنید. برگ‌های پهن و پر شاخ و برگ به باغچه شما عمق و تراكم می‌دهد در صورتی كه این حس با انتخاب گیاهان دارای برگ‌‌های ظریف، نقره‌ای و حساس كم‌تر ایجاد می‌شود. در باغ‌های رسمی گیاهان باید منظم كاشته ‌شوند یا دارای شكل مشخص باشند (مانند شمشاد یا درخت سرخ‌دار) در حالی كه باغ‌های غیررسمی مانند باغچه‌های حومه شهر باید تركیبی از گل‌ها، سبزیجات و گیاهان باشند.


چه رنگی؟

از به كار بردن رنگ‌های بسیار مختلف در باغ خودداری كنید و وسوسه نشوید.رنگ‌های متنوع طرح شما را ضعیف می‌كنند. برعكس تكرار یك گیاه اصلی یا تكرار بعضی رنگ‌ها طرح شما را منسجم‌تر نشان می‌دهد.به خاطر بسپارید كه انتخاب رنگ‌ باید با حالت باغ در ارتباط باشد. آبی وسفید احساس سردی وتمیزی را القا و فاصله ایجاد می‌كنند. رنگ‌های شاد برای جاهای كم‌نور مناسبند و آن را به خوبی انعكاس می‌دهند. قرمز و نارنجی به دلیل ایجاد
حس گرما، مناسب جاهای سردند.ایجاد تنوع در طول سال
نگذارید باغ شما در وسط تابستان مملو از رنگ‌های مختلف و در فضای بی‌روح زمستان خالی و خالی‌تر شود.در انتخاب گیاهان و تنوع آن‌ها در فصل‌های مختلف دقت كنید.
شرکت مهندسی شهران سازه آفاق , با هدف ارتقاء سطح کیفی و پیشبرد صنعت ساختمان با استفاده از تکنولوژی های مدرن , مصالح و متریال های نوین , آماده همکاری در تمامی زمینه های مربوط به ساختمان سازی اعم از طراحی و نظارت , طراحی محوطه و فضای سبز , سازه و تاسیسات ,طراحی داخلی و نما , مرمت و بازسازی  و مشارکت در ساخت می باشد


1.PNG

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic