شرکت مهندسی شهران سازه آفاق
شرکت حقوقی طراحی و نظارت شهران سازه آفاق

قرن‌هاست که اروپایی‌ها از داشتن ‌بام‌های سبز لذت می‌برند. امروزه بیش‌تر آمریکایی‌ها با این روش از طریق عایق کردن
ساختمان‌ها، بهبود کیفیت هوا و کاهش انتشار Co2 آشنا هستند.از کشت سقف علاوه بر زیبایی و داشتن فضایی سبز و کاهش درجه حرارت، می‌توان برای تهیه مواد‌غذایی و خوراکی‌ها نیز استفاده کرد. برای شروع بهتر است از جاهای کوچک‌تر شروع کنید.


1- از استحکام سقف اطمینان حاصل کنید. این که ایزوگام پشت‌بام چه قدر است و این که سقف می‌تواند وزن اضافه باغ را تحمل کند. در جاهای سردسیر، وزن برف زمستان را نیز در نظر بگیرید.

2- سقف را با غشاء‌های ضدآب مانند ورق‌های حرارتی پلاستیکی یا آسفالت پلاستیکی بپوشانید. قبل پرداختن به مرحله بعد، پشت‌بام را کاملا خیس کنید تا مطمئن شوید که هیچ روزنه و جای نفوذی وجود ندارد.

3- اگر سقف شیب‌دار است لازم است برای کاشت، آن را با چوب به مربع یا مستطیل‌های کوچک‌تر تقسیم کنید.

4- با استفاده از ترکیب مواد دانه ریز مانند ماسه ریز، زغال‌چوب خرد شده یا پارچه تنظیف، یک لایه زهکشی به آن اضافه کنید.

5- از مخلوط خاکی که خوب و مناسب است برای کشت گیاهان استفاده کنید. 20 سانتی‌متر برای عمق خاک در نظر بگیرید.

6- در پشت‌بام خود، گیاهان متنوع مناسب هر فصل را بکارید.

7- با کاشت پیچک و سرخس‌های کوچک شروع و اگر نور به اندازه کافی به پشت‌بام می‌خورد، گونه‌های گل‌ناز را نیز امتحان کنید. جایی دنج را برای پیاز کوهی یا سایر سبزی‌های راحت در نظر بگیرید.

8- در نظر داشته باشید داشتن باغ روی پشت‌بام تنها کاشتن گیاه و رفتن نیست. این قسمت هر چند وقت یک بار نیاز به وجین، آبیاری، هرس و مراقبت دارد.
شرکت مهندسی شهران سازه آفاق , با هدف ارتقاء سطح کیفی و پیشبرد صنعت ساختمان با استفاده از تکنولوژی های مدرن , مصالح و متریال های نوین , آماده همکاری در تمامی زمینه های مربوط به ساختمان سازی اعم از طراحی و نظارت , طراحی محوطه و فضای سبز , سازه و تاسیسات ,طراحی داخلی و نما , مرمت و بازسازی  و مشارکت در ساخت می باشد


1.PNG

آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic