شرکت مهندسی شهران سازه آفاق
شرکت حقوقی طراحی و نظارت شهران سازه آفاق

طراحان و کارشناسان نورپرداز، نورپردازی مناسب، زیبا و کاربردی را پیشنهاد می کنند. همچنین توصیه هایی به منظور انتخاب آباژور برای اتاق نشیمن, اتاق کودک, اتاق نهارخوری و ... دارند.


 *اتاق نشیمن
 

آباژور اتاق نشیمن باید طوری انتاب شود که هم تزئینی و هم نور کافی داشته باشد.  باید طوری باشد که در مواقع خاموش بودن و در مواقع روشن بودن زیبا به نظر برسد. بیشتر اتاق های نشیمن آباژورهایی به بلندی 26تا 34 اینچ (هراینچ5/2 سانت است) نیاز دارند. اما نباید طوری باشد که برای دریافت نور به بالا نگاه کنیم. اگر می خواهید نور آباژور را ببینید و درست سمت شما باشد روی کاناپه یا صندلی نزدیک نور بنشینید. اتاق ها باید هر30 سانتی متر یک منبع نور داشته باشند. اگر آباژوری روی یک میز بین کاناپه و صندلی است، از نور روشن و سبک استفاده کنید. آباژور های استوانه ای مدرن تر و آباژور های مخروطی شکل قدیمی تر است. اتاق نشیمن، بزرگترین مکان برای نورپردازی به وسایل مورد علاقه تان مانند گلذانها , بوسیله آباژور  است. همچنین می توانید گوشه های خالی اتاق را که ایده ای برای پر کردنشان ندارید با آباژور پر کنید.


*اتاق ناهارخوری
 

استفاده از یک یا دو آباژور در میز کناری ناهارخوری به اتاق، منظره ای زیبا و شیک می بخشد.در اتاق ناهارخوری، می توانیم از آباژور های رومیزی، شمعدان یا لوستر استفاده کنیم. در میز کنار میز ناهارخوری یا در یک سطح دیگری غیر از میز ناهارخوری، می توانید از آباژور های زیادی استفاده کنید. بلندی آباژور باید بین 20 تا 30 اینچ باشد. وقتی مهمان دارید، آن را روی میزی کنار میز غذا بگذارید تا بتوانید غذا، بشقاب ها و ظروف دیگر غذا را در قسمت مرکزی میز بچینید.از آباژور های بسیار بزرگ استفاده نکنید، زیرا میز کنار میز ناهارخوری کوچک است. اگر دوعدد آباژور را انتخاب کردید، آنها را دو طرف بوفه ظروف نزدیک به میز نهارخوری یا طاقچه و فضایی نزدیک به میز بگذارید تا نورپردازی زیبایی داشته باشید .

 
* اتاق خواب
 

اولین نکته این است که آباژور شما باید زیبا انتخاب شود. سپس زاویه و بلندی آن را ارزیابی کنید زیرا در اتاق خواب بیشتر برای کتاب خواندن به کار می رود. سایز مناسب آباژور به سایز میز کنار تخت تان بستگی دارد اما بیشتر کارشناسان موافقند که بلندی آباژور باید به قدری باشد که چشم شما به آن نخورد. معمولا آباژور کنار تخت نباید بیشتر از 30 اینچ باشد. آباژور را نزدیک دیوار بگذارید تا فضای کافی برای وسایل موردنیاز دیگرتان روی میز باشد.آباژور دو حبابه به شما کمک می کند که هرچند وات که دلخواهتان است استفاده کنید. یکی از آنها روشن برای مطالعه و دیگری نور  برای استراحت.سایز تخت را در نظر بگیرید. اگر تخت خوابتان بزرگ است یا یک تابلوی بزرگی نصب کرده اید، می توانید یک آباژور بزرگ را انتخاب کنید. اما اگر تخت تان کوچک است، باید آباژوری که انتخاب می کنید کوچک باشد.

 

* اتاق کودک
 

تخت کودک یک آباژور از جنس و رنگ شاد نیاز دارد اما باید سالم و امن باشد. آباژور کودک باید ثابت و از جنس محکمی درست شده باشد.بچه های کوچک آباژور های کوچکی هم نیاز دارند. فرقی نمی کند که آباژور روی میز باشد یا کنار تخت خواب. برای انتخاب آباژور مخصوص کودک سن کودک را درنظر بگیرید.آباژور را روی میز تکلیف کودک بگذارید. مطمئن شوید که سیم آن به راحتی جمع شود. آباژور هایی که کم وات هستند بهتر است. هرگز از آباژور های هالوژن برای آباژور کودک استفاده نکنید. زیرا بعد از 5 دقیقه به قدری گرم می شود که تماس با آن غیر ممکن است.
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic