شرکت مهندسی شهران سازه آفاق
شرکت حقوقی طراحی و نظارت شهران سازه آفاق
مرتبه
تاریخ : دوشنبه 4 مرداد 1395

کلبه چوبی مدرن دروسیتلر+عکس

Hadaway-House-by-Patkau-Architects_dezeen_784_2 (Copy).jpg


معماران پتکو  کلبه چوبی با سقف شیبدار در کنار پیست اسکی ویستلر   طراحی کردند. این کلبه اسکی چوبی مزین دارای شکل کریستالی است که   طوری طراحی شده تا برف را از سقف و بالای اتاق نشیمن به زمین ریخته تا دید سراسر روستای  ویستلر     کانادا به خوبی دیده شود.

استودیو معماران پتکو  خانه ۴۶۰ متر مربعی را برای مارتین و سو هادوی واقع در ۸۰ مایلی شمال ونکور و بریتیش کلمبیا طراحی کردند.

Hadaway-House-by-Patkau-Architects_dezeen_468_6.jpg

Hadaway-House-by-Patkau-Architects_dezeen_468_13 (Copy).jpg

در پی آن معماران نام بروژه را خانه هادوی ( به اسم مشتری ) گذاشتند.شکل غیر معمول وجه ساختمان نتیجه ی شکل بی‌لطافت ( ناشینه ) سایت شیبدار واقع شده بین تخته سنگهای نا هموار است به گفته معماران : سایت شکل خیلی سختی دارد که فقط امکان  جانمایی اتاق برای گاراژ و وررودی باریک در کنار خیابان در بالای شیب را عرضه می کند

شیب خمیده شده سقف طراحی شده اجازه می دهد برف جمع شده سرازیر شود و از تجمع برف جلوگیری می کند.

Hadaway-House-by-Patkau-Architects_dezeen_468_11 (Copy).jpg

معماران اظهار داشتند :فرم بیرونی خانه از تقاطع دو موضوع اصلی شکل گرفته است : اولی ساختمان خانه با جاپا و مرتفع و دومی احتیاج به نیاز برفگیر از سقف انبارها .

Hadaway-House-by-Patkau-Architects_dezeen_468_14 (Copy).jpg

بتن متصل به طبقه همکف عایق کاری شده در برابر اقلیم سرد کانادا ، در حالی که طبقات بالاتر از قاب فولادی و چوب ساخته شده .

کل ساختمان پوشیده شده از تخته آی پی ای، تنوع تخته جنگلی سخت HARDWOODبه طور معمول در قسمت جنوب و مرکز آمریکا وجود دارد .گاراژ در پشت خانه قرار گرفته که فضایی را برای نگهداری تجهیزات اسکی ، خشک و شست و شو لباس خیس ارائه داده.

در گاراژ با تخته چوبی همان چوب پوشیده شده .ورودی اصلی در بخش باریک و بلند در ساختار یک سمت گاراژ قرار گرفته .ناحیه نشیمن روباز کل طبقه اول را با صندلی اشغال کرده .سقف زاویه دار  نتیجه شکل غیر معمول دیوارها و سقف (داخلی ) که توسط برش شیشه نشانه گذاری شده. ( قسمتهایی با شیشه جدا شده ).

Hadaway-House-by-Patkau-Architects_dezeen_468_16 (Copy).jpg

وسعت زیاد شیشه دید کل روستا رو میسر ساخته و در کشویی به سمت بالکن وارد میشود که بالکن با برآمدگی سقف پوشیده شده ( برآمدگی سقف سایه بان بالکن شده  ،باعث مسقف شدن بالکن شده است ) .

این تاج شیبدار  توسط ستون‌های اریب و  با  نرده شیشه‌ای رو به رو ی هم قرار گرفته شده پشتیبانی میشه تا بلوک از سالن دیده نشود .

در داخل ، راه پله ( پاگرد) از یک طرف اتاق نشمین به سمت اتاق  اصلی بر کوچکترین و بالاترین سطح بالا میرود ،  در راس سقف این راه چوبی که در شکاف عبور اتاق نشیمن قرار دارد ، اتاق خواب را به یک اطاق مطالعه کوچک ارتیاط می دهد.
اتاق مهمان و  دومین اتاق نشیمن در طبقه همکف قرار دارد ، که متصل به اولین اتاق نشیمن با یک راه پله‌ای که در پشت دیوار گاراژ قرار دارد.نشیمن طبقه همکف بلافاصله به پیست که با  برآمدگی سقف طبقه اول پوشیده شده توسط پله هدایت می شود.

Hadaway-House-by-Patkau-Architects_dezeen_468_17.jpg

Hadaway-House-by-Patkau-Architects_dezeen_468_21.jpg

Hadaway-House-by-Patkau-Architects_dezeen_468_22.jpg
طبقه بندی: اخبار معماری، 
برچسب ها: الهام از قواعد طبیعت، الهام گیری معنایی از طبیعت، طراحی برتر، طراحی داخلی، کلبه چوبی، طراحی و نظارت، شهران سازه آفااق،
ارسال توسط مهدی علیزاده
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ