شرکت مهندسی شهران سازه آفاق
شرکت حقوقی طراحی و نظارت شهران سازه آفاق
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 19 مرداد 1395


ام کافی اثری از هومن بالازاده+عکس

M (Copy).jpg

کافی شاپ M توسط هومن بالازاده در تهران و در مرکز تجاری ولنجک طراحی شده است. این کافی شاپ در فضایی با زیربنای 75 متر مربع قرار گرفته است. کار طراحی و ساخت این پروژه در سال 2009 انجام شده است. در طراحی این کافی شاپ از یک توده جامد به منظور اتصال ورودی سالن به بخش خدماتی استفاده شده است.در این پروژه سقف و دیوار به صورت یکپارچه طراحی شده است و از یکسری شیارهای موازی و بسیار زیبا استفاده شده است.


مکان : مرکز خریدولنجک، خیابان ولنجک، تهران، ایران

 کارفرما: برادران ظهوری

مشاور: گروه طراحی حوبا

تیم طراحی : بهرام افسری، میلادفرجی

پیمانکار: ژوبین یغمایی

سطح اشغال: ۷۵ متر

سال ساخت : ۲۰۰۹

کانسپت فضا ، ارائه یک حجم سه بعدی قابل توجه بود که ورودی سالن را به کانتر سِرو متصل می کند و همچنین دیوارها و سقف را مانند یک عنصر مداوم نشان می دهد . این حجم سخت ، نور ضروری محیط را به طور غیرمستقیم فراهم می کند و هر نوع نور شدید و آزار دهنده ای را حذف می کند .

M-1 (Copy).jpg

فرم کافی شاپ M Coffee(مرکز خرید ولنجک – تهران) از طریق شکلگیری دو منحنی بر روی یکدیگر خلق شده که تنوعی از پرسپکتیو های مختلف و تجارب گوناگون در هر نقطه را ایجاد می کند . برای جلوگیری از تعدد متریال ها ، دو ماده اولیه برای برانگیختن کیفیت فضایی و جریان نور آرامش بخش در فضا انتخاب شده است . نور اصلی ، به طور مداوم دیوارها و سقف را پوشش می دهد و چوب تیره رنگ ، کف ، بخش هایی از دیوارها ، مبلمان ، ورودی و کانتر و آشپزخانه را پوشانده است.


M-7 (Copy).jpg

ایده طراحی با مصالح ویژه این چنینی مهم و نیاز به دقت دارد تا بتوان بوسیله آن سقف و دیوار را به شکلی متفاوت طراحی کرد. جذابیت این طرح به نورپردازی ویژه ایست که به شکل مناسبی از آن استفاده شده است. بازی با منحنی ها و خطوط پیوسته در سقف و دیوار پرسپکتیو زیبا و متفاوتی را در محیط ایجاد کرده است.

M-3 (Copy).jpg

برای جلوگیری از تعدد مصالح در اجرا، دو مصالح اصلی در نظر گرفته شده و با نورپردازی زیبا آرامش خاصی در محیط ایجاد شده است. همچنین از دورنگ نور برای سقف و دیوار استفاده شده واز چوبهای تیره ای در دیواره ها استفاده شده .درواقع نورپردازی، مصالح و مبلمان در این محیط به زیبایی تلفیق شده است.

M-6 (Copy).jpg

M-5 (Copy).jpgطبقه بندی: اخبار معماری،  معماری و طراحی داخلی رستوران، 
برچسب ها: الهام از قواعد طبیعت، الهام گیری معنایی از طبیعت، پلان دوبعدی، رستوران، ساختمان، طراحی و معماری، 3dmax& autocad،
ارسال توسط مهدی علیزاده
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ