تبلیغات
شرکت مهندسی شهران سازه آفاق - آیا این سبک مدرن است یا سبک معاصر؟+عکس
شرکت مهندسی شهران سازه آفاق
شرکت حقوقی طراحی و نظارت شهران سازه آفاق
مرتبه
تاریخ : یکشنبه 3 بهمن 1395

آیا این سبک مدرن است یا سبک معاصر؟+عکس

Four-Season-House-58-850x661 (Copy).jpg

 تعریف سبک ها در دکوراسیون: آیا این سبک مدرن است یا سبک معاصر؟
Four-Season-House-02-850x638 (Copy).jpg

این موضوعی است که همیشه در مورد آن بحث وجود دارد آیا این سبک مدرن است یا سبک معاصر؟ خیلی از افراد از این دو سبک به جای یکدیگر استفاده میکنند و باعث می شود که برای ادامه کار در طراحی داخلی کمی گیج کننده به نظر بیاید. مدرن در واقع یک سبک مشخص برای تعریف شدن خود دارد، در حالی که معاصر میتواند بسیاری از سبک های در حال حاضر و مد را شامل شود. سبک مدرن یک سبک فراتر از زمان و نمادین است، مانند اثر هنری Eames and Saarinen از شرکت ویترا. طراحی معماری معاصر ممکن است امروز بسیار مورد استفاده قرار بگیرد اما ۱۰ سال دیگر همان طراحی بسیار از مد افتاده باشد. با گروه معماری و دکوراسیون داخلی پویا نو همراه باشید با تعریف و تفاوت سبک مدرن است یا معاصر:
بر اساس تاریخ معماری مدرن، جمله معروف “باهاوس” مدرن یعنی فرم تابع عملکرد باشد، پلان کف باز(open) و خطوط مشخص ویژگی آن است. مدرن همانطور که آغازکننده یک اپوزیسیون رادیکال بر جنبش های تزیینی محبوب اوایل قرن ۱۹ به شمار میرود، همیشه رو به جلو پیش میرود و خلاق است. 

سبک معاصر به نظر می آید سبکی است که ویژگی هر سبک دیگری از حال حاضر را در خود بازتاب میدهد و به طور مستقیم به یک سبک تاریخی اشاره ندارد


Four-Season-House-15-850x638 (Copy).jpg


Freedom-Home-08-850x566 (Copy).jpg

.
اصطلاحات و سبک هایی که برای تمایز و تشخیص این دو سبک ممکن است در این مطلب استفاده گردد به شرح زیر است:
آرت دکو: یک سبک طراحی دکوراتیو محبوب مربوط به دهه ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰ می باشد. اسم آن از نمایشگاهی به نام Les Arts Decoratifs برگرفته شده است، که برای اولین بار چنین کارهایی به نمایش گذاشته شد. نقاشی های کوبیست، آفریقایی و آمریکای بومی بر روی پیشرفت آرت دکو تاثیر داشته است، اما فرم های پویا و پرجلوه ماشین آلات و هواپیماهای مدرن بیشترین منبع الهام برای سبک آرت دکو بوده است. این سبک توسط فرم های روی هم رفته ودنباله دار، گوشه های گرد، عناصر دکوراتیو راه راه سه خطی و استفاده از کروم و شکل و شمایل مشکی می توان شناخت.
مدرن اواسط قرن (Mid-Century Modern): معماری مدرن اواسط قرن بیشتر از پیشرفت و توسعه اصول ارگانیک فرانک لوید رایت در ترکیب با بسیاری از عناصر منعکس شده در جنبش باهاوس به وجود آمد. سبک مدرن اواسط قرن با ویژگی هایی مثل سادگی و وضوح شناخته می شود که در عین حال فرم ارگانیک نیز دارند. این سبک سازه هایی با پنجره های فراوان، با پلان های باز با هدف گشایش فضای داخلی و دعوت فضای بیرونی به فضای درون نشان داده می شود. در این سبک، شما طراحی معماری متفاوتی از تیر و ستون را خواهید دید که باعث شده است دیوارهای حجیم باربر حذف شوند و دیوارهای شفاف شیشه ای و سبک اضافه گردند.


باهاوس: مدرسه طراحی آلمانی در بین سالهای ۱۹۲۰ تا ۱۹۳۰، که به عنوان یک مرکز فکری و خلاق پیشرو در توسعه مدرنیسم شد. تاکید بر طراحی محصولات و تولیدات کارخانه ای که ساده، عملکردی و صنعتی باشد از رویکردهای آن بود. یک فلسفه برابری طلبانه در اصول طراحی متریالها، توسط این مدرسه حمایت شد که بعدها باعث شد این فلسفه به سایر هنرهای کاربردی مثل منسوجات، طراحی مبلمان و غیره نفوذ کند.

 
طبقه بندی: اخبار معماری، 
برچسب ها: مدرن یا معاصر، طراحی مدرن، طراحی معاصر، معماری مدرن، سبک ها در دکوراسیون، سبک معاصر، شهران سازه آفاق،
ارسال توسط مهدی علیزاده
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ