تبلیغات
شرکت مهندسی شهران سازه آفاق - معماری و طراحی ساختمان جیوانچی +عکس
شرکت مهندسی شهران سازه آفاق
شرکت حقوقی طراحی و نظارت شهران سازه آفاق
مرتبه
تاریخ : شنبه 16 اردیبهشت 1396

معماری و طراحی ساختمان جیوانچی +عکس

06_002 (Copy).jpg

معمار: Piuarch
موقعیت بنا: سئول، کره جنوبی
سال طراحی پروژه: 2015
متراژ پروژه: 404 متر مربع
استودیو طراحی Milanese (میلان) فروشگاه گل سرسبد جدید با نام جیوانچی را با همکاری نزدیک با "ریکاردو تیشی" مدیرخانه هنر ، در شهر سئول کره جنوبی به نمایش گذاشته است. فروشگاه در ساختمانی واقع در منطقه خرید پر رونق "گانگنام گو" قرار دارد. این بوتیک  مساحتی حدود 400 متر مربع دارد  که سه طبقه را در خود جای داده است، که عبارتند از نمایشگاه مد زنانه، نمایشگاه لوازم جانبی، و نمایشگاه مد مردانه با چشم اندازی منحصر بفرد از البسه لوکس آماده برای پوشیدن، هم برای اهل شهر هم برای مؤسسه طراحی لباس.
این ساختمان دارای یک نمای گرافیکی عجیب و غریب، با طراحی داخلی بیش از حد مینیمالیستی است که منعکس کننده تم ها و جذابیت نام تجاری کمپانی است.

07_002 (Copy).jpg

نما و برش T
نما به صورت( یک پوسته نقش برجسته ثانویه به عنوان بیان یک هویت شهری)  که تداعی گر یک "برش خیاطیT   " متمایز  و مشخصه سبک برند فرانسوی است طراحی شده  و به کالبد ساختمان الحاق گردیده است. سطح سنگ ساختمانی ساخته شده از صفحات فولاد الکتروجلا اثرات بازتاب را ایجاد می کند بطوریکه بسته به نور و تعامل با چشم انداز اطراف تغییر می کند،بعبارتی بر روی این ماژول ها المان های نورانی تعبیه شده که پس از برخورد به صفحات، تصویری خلاقانه و زیبا به نمایش می گذارند.
این پوسته عجیب و غریب از هنر اپتیکال و بکارگیری خاص از آخرین طرح پارچه های جیوانچی در جدیدترین کلکسیون ها الهام گرفته است .
در عین حال نما تداعی کننده نام تجاری است که مستقیما به سبک  برش T  جیوانچی اشاره دارد.


2_002 (Copy).jpg

آهن راه راه دارای سوراخ های نامنظم که در نور شب با تغییر مداوم تصویر ساختمان تعامل دارد ، در حالیکه اثرات جنبشی را تولید میکند که باعث میشود کل ساختمان ساختاری پویا پیدا کند و بعنوان راهنما و نقطه عطف خیابان شود.

ترجمه: سایت معماری شهران سازه آفاق

معمار طرحی بر اساس خصوصیات سایت پلان پروژه ارائه داده، تا ویژگی های شهر سئول را به عنوان یک فروشگاه به نمایش بگذارد. به همین دلیل ساختمان مانند یک مکعب سیاه و سفید چین خورده می باشد که بر روی زمین نصب شده است.از متریال سنگ مرمر و سنگ بازالت در طراحی و دکوراسیون داخلی استفاده شده که فرمی معاصر به داخل ساختمان بخشیده است. یکی از ویژگی های طراحی داخلی ارتباط راه پله به سالن انتظار می باشد که به شکل رمپ به هر سه طبقه مرتبط شده است.4_002 (Copy).jpg

05 (Copy).jpg

06_002 (Copy).jpg

8_002 (Copy).jpg

9_002 (Copy).jpg

13_002 (Copy).jpg

01_piuarch_givenchy-5_copy_002 (Copy).jpgطبقه بندی: اخبار معماری، 
برچسب ها: طراحی و معماری، معماری فروشگاه، طراحی داخلی، طراحی نما، فروشگاه جیوانچی، هنر اپتیکال، مشارکت در ساخت،
ارسال توسط مهدی علیزاده
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ