تبلیغات
شرکت مهندسی شهران سازه آفاق - پیشرفته ترین پروژه های معماری جهان +عکس
شرکت مهندسی شهران سازه آفاق
شرکت حقوقی طراحی و نظارت شهران سازه آفاق
مرتبه
تاریخ : سه شنبه 9 خرداد 1396

پیشرفته ترین پروژه های معماری جهان +عکس


_el-D_01_Zaha-Hadid-Architects (Copy).jpg

 امروزه در گوشه و کنار جهان شاهد ساخته شدن آثار معماری عجیب و شگفت انگیزی هستیم که با استفاده از فناوری های نوین و بهره گیری از ظرفیت های تکنولوزی مدرن، شاهکارهایی شگفت انگیز ایجاد می کنند.

معماری را می توان بازتابی از فناوری های مختلف انسانی محسوب کرد و از دوران کهن؛ عجایب هفتگانه بشری را؛ آثار شاخص معماری تشکیل می دادند. امروزه نیز انسان با بهره برداری از فناوری های مدرن و پیشرفته خود توانسته است آثاری شگفت انگیز خلق کند که هر یک در نوع خود شاهکاری عجیب محسوب می شوند. در این گزارش تصویری به بررسی هشت نمونه از شگفت انگیز ترین ساختمان های جهان می پردازیم. ساختمان هایی که از آن ها با عنوان فناوری های ساختمانی آینده یاد می شود.
اسکی دام دانمارک، بزرگترین گنبد اسکی جهان

طرح ساخت اسکی دام دانمارک، بزرگترین گنبد اسکی جهان در راندراس در شمال دانمارک به اجرا گذاشته شده است. علاقمندان به اسکی و ورزش های زمستانی می توانند بازدید از این بنا را در برنامه آینده خود قرار دهند. این بنا از سه قوس با طول 700 متر تشکیل شده که از نمای بالایی شبیه به دانه های برف است و اسکی بازان می توانند در بیش از سه کیلومتر شیب داخلی و خارجی به اسکی بازی بپردازند. این مجتمع از هتل، رستوران، مراکز خرید، بخش ورزشی و امکانات تفریحی برخوردار خواهد بود.

1.فرودگاه جول چانگی در سنگاپور


این فرودگاه بهترین فرودگاه در سال 2014 بوده و اعلام شده است که با طرح نو آوری به زودی این فرودگاه به یکی از جاذبه های آینده تبدیل خواهد شد. فرودگاه جول چانگی  در وسعتی در حدود 134 هزار متر مربع به صورت مجموعه ای از محیطی های غیر مسقف با باغ های عمومی و گذرگاه های پیاده روی و غیره گسترش خواهد یافت.
9c4be844-023f-402b-8c01-44d931752f74 (Copy).jpg
پایانه‌ها

فرودگاه چانگی دارای سه پایانه مسافری است که در کنار هم به شکل حرف U قرار گرفته‌اند و در مجموع، توانایی پذیرش سالانه ۶۶ میلیون نفر مسافر را دارند.

پایانه ۱ در سال ۱۹۸۱ تاسیس شده و در منتهی الیه شمالی قرار دارد. این پایانه به تازگی مورد بازسازی قرار گرفته و دارای امکانات رفاهی مانند انواع فروشگاه‌ها، رستوران‌ها، استخر، باغ گل‌ها، باغ کاکتوس و ... است.

604d7b31-fd97-43ea-a852-e46a92c243ad (Copy).jpg

پایانه ۲ که در سال ۱۹۹۱ تاسیس شده است، در سمت شرقی قرار دارد. در طول زمان انتظار پیش از پرواز در این فرودگاه می‌توان از امکانات سرگرمی مانند باغ‌های گل و گیاه و بخش مخصوص سرگرمی استفاده کرد.

24c28ff8-704b-420b-951a-7c12d0d0fd60 (Copy).jpg

پایانه ۳ که در سال ۲۰۰۸ تاسیس شده و در سمت غربی قرار دارد که پایانه به «ترمینال سبز» معروف است و در کنار نگهداری از ۲۰۰ گونه گیاهی می‌توان از نخستین «باغ پروانه» جهان نیز دیدن کرد.


c4553af5-e9bb-4cc3-841d-8d9d87649066 (Copy).jpg

همچنین پایانه‌ای لوکس به نام JetQuay CIP Terminal مشابه با پایانه فرست کلاس لوفت هانزا در فرودگاه فرانکفورت وجود دارد که کلیه مسافران کلاس‌های متفاوت خطوط هوایی می‌توانند در ازای پرداخت هزینه از آن استفاده کنند. البته پیش‌تر پایانه‌ای با نام پایانه باجت (Budget Terminal) نیز وجود داشت که در فاصله ۲۶ مارس ۲۰۰۶ تا ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۲ فعالیت می‌کرد.

283b8eea-a7c2-4e41-9f45-b58bbf1c305d (Copy).jpg


در برنامه توسعه فرودگاه احداث دو پایانه ۴ و ۵ در دستور کار قرار درد که طبق برنامه پایانه ۴ در سال ۲۰۱۷ و در محل پایانه باجت آغاز به کار خواهد کرد. پایانه ۵ نیز در اواسط سال ۲۰۲۰ به مجموعه فرودگاه اضافه خواهد شد و ظرفیت آن در حدود ۵۰ میلیون مسافر در سال خواهد بود. علاوه بر این، بنایی چند منظوره به نام Jewel Changi Airport در سال ۲۰۱۹ به بهره‌برداری خواهد رسید که هدف آن متصل کردن سه پایانه ۱، ۲ و ۳ به یکدیگر است؛ هدف دیگر این پروژه افزایش ظرفیت پایانه ۱ تا ۲۸ میلیون نفر در سال است.


2.هتل آن بالانس (نامتعادل) در پرو

شرکت معماری اوئیوو طراحی هتل آنبلنس (نامتعادل) را در لیمای پرو بر عهده دارد. این طرح، طرحی از یک ساختمان غیر معمول به شکل یک قاب عکس کج بوده که در واقع با استفاده از فرم ساختمان به نمایش های دراماتیک توجه کرده است. این هتل دارای 125 اتاق، تعدادی رستوران، اتاق های کنفرانس، اتاق ملاقات و فضاهای نمایشگاهی خواهد بود.

Arch2o-UNBALANCED-HOTEL-BY-OOIIO02-8 (Copy).jpg


dezeen_unbalanced_hotel_OOIIO_3 (Copy).jpg

dezeen_unbalanced_hotel_OOIIO_6 (Copy).jpg

dezeen_unbalanced-hotel-OOIIO_12 (Copy).jpg

index (Copy).jpg

hotel-congress-center-lima-0290513-19 (Copy).jpg

dezeen_unbalanced_hotel_OOIIO_17 (Copy).jpg

3. اقامتگاه کوهستانی داوانگ در چین


اقامتگاه های سنت موریتس، لخ و مگیو همواره به خاطر محوطه های تفریحی زمستانی چون اسکی در سطح جهان شناخته شده و محبوب بوده اند. یک پیست اسکی جدید در نزدیکی شهرستان چانگشا، مرکز استان هونان، توسعه داده خواهد شد که نسل جدیدی از طرفداران ورزش های زمستان را به چین جذب خواهد کرد. در این مجموعه ، هتلی پنج ستاره با 270 سوئیت راه اندازی خواهد شد. این پروژه توسط یک شرکت معماری اتریشی طراحی شده و اجرا خواهد شد.

P_1302_R01 (Copy).jpg

dezeen_Dawang-Mountain-Resort-Changsha-by-Coop-Himmelblau_3 (Copy).jpg

dezeen_Dawang-Mountain-Resort-Changsha-by-Coop-Himmelblau_2 (Copy).jpg

4. برج هتل سیتی آو دریمز (شهر رویاها) در ماکائو ، چین


زاها حدید از معماران مطرح جهان ، طراحی این برج را برعهده دارد. این ساختمان در 40 طبقه طراحی شده که از 780 اتاق، سوئیت و ویلاهای شخصی در طبقات بالای آسمان خراش برخوردار است. بر اساس گفته های زاها حدید، در طراحی این ساختمان، ادغام عناصر سنتی معماری سقف، دیوار و تاق به ایجاد یک فرم تندیسی کمک کرده که به بسیاری از فضاهای عمومی داخلی این هتل معنا می بخشد. ماکائو همانند هنگ کنگ از مناطق ویژه ادارای- اجرایی است که با طراحی چنین هتلی محل اقامت جدید برای میلیون ها نفر که هر ساله به ماکائو سفر می کنند، را محیا خواهد کرد.

NEW__EL_TOWER_CITY_OF_DREAMS__MACAU (Copy).jpg


_el-D_01_Zaha-Hadid-Architects (Copy).jpg

city-of-dreams-czaha-hadid-tt-width-780-height-435-lazyload-0-crop-1-bgcolor-000000 (Copy).jpg

city-of-dreams-by-zaha-hadid-architects4 (Copy).jpg

05 (Copy).jpg

2 (Copy).jpg5. واتر دیسکز (صفحه مدور آبی) در دبی

پیش از این ویلاهای آبی را می توانیم در مالدیو ببینیم. پروژه ساخت واتر دیسکز (صفحه مدور آبی) در دبی یک پروژه ساخت هتل است که توسط یک شرکت سوئیسی اجرا خواهد شد. این مجموعه از 21 سوئیت در دو صفحه مدور اصلی برخوردار است. از دیگر امکانات آن می توان به کافه و مرکز غواصی اشاره کرد.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

dezeen_Worlds-largest-underwater-hotel-planned-for-Dubai_6 (Copy).jpg

dezeen_Worlds-largest-underwater-_el-planned-for-Dubai_5 (Copy).jpg

dezeen_Worlds-largest-underwater-hotel-planned-for-Dubai_4 (Copy).jpg


dubai-water-discus-2 (Copy).jpg6. برج های فونیکس (ققنوس) در ووهان چین

Chetwoods-Architects-Phoenix-Towers-China-Detail-Designed-for-Living-850x488 (Copy).jpg

092b2001fdd3dd41 (Copy).jpg

China-plant-jetzt-hoechste-Zwillingstuerme-der-Welt-Phoenix-Towers-story-408893_630x356px_3_OlJjIWB_72_cY (Copy).jpg

Chetwoods-Phoenix-Towers-Celestial-restaurants (Copy).jpg


ووهان از شهرهای چین بوده که در سطح بین المللی شناخته شده است و به نظر می رسد که با ساخت برج های فونیکس در آن به عنوان شهری با بلندترین برج های جهان شهرت بسیاری پیدا خواهد کرد. این برج ها با ارتفاع 3 هزار و 380 فوت (یک کیلومتر) در سایتی به وسعت 47 هکتار در جزیره ای در دریاچه ای در مرکز ووهان توسعه خواهد یافت. این برج ها از ویژگی منحصر به فردی برخوردار هستند. از ویگی های خاص این مجموعه می توان به یکی از بلندترین دیوارهای جهان با نام "دیوار زنده"، باغی که به صورت عمومی از طریق فضای داخلی رشد کند و دستگاه زیبا بین اشاره کرد.

7. الشرق کراسینگ (عبور از شرق) در دوحه قطر

در دوحه، پایتخت قطر پروژه ای به نام الشرق کراسینگ (عبور از شرق) اجرا خواهد شد که شامل هشت مایل جاده که مقداری از آن بر سطح خلیج فارس قرار داشته و مابقی به صورت تونل در زیر آب های دریا قرار دارد به همراه سه پل است. سانتیاگو کالاتراوا، معمار اسپانیایی طراحی این پروژه را برعهده دارد. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، این پروژه باید در سال 2021 تکمیل شده و افتتاح شود.

AndroidOnlineNewsImage-13-310x205 (Copy).jpgطبقه بندی: تکنولوژی و معماری،  اخبار معماری، 
برچسب ها: طراحی و معماری، پیشرفته ترین پروژه های معماری، آثار شاخص معماری، تکنولوژی در معماری، طراحی و معماری برج، طراحی و معماری هتل، فرودگاه،
ارسال توسط مهدی علیزاده
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ