تبلیغات
شرکت مهندسی شهران سازه آفاق - کفپوش های اپوکسی معجزه ای سه بعدی + تصاویر
شرکت مهندسی شهران سازه آفاق
شرکت حقوقی طراحی و نظارت شهران سازه آفاق
مرتبه
تاریخ : جمعه 10 شهریور 1396

 
 کفپوش های اپوکسی معجزه ای سه بعدی + تصاویر

photo_2016-12-12_10-27-23 (Copy).jpg

 کفپوش های اپوکسی یا به اصطلاح کفپوش های بدون درز ( کفپوش های بهداشتی )
از ترکیب مقدار مناسبی هاردنر به همراه رنگدانه ها تهیه می شود. از این رو دارای تنوع رنگ زیادی می باشند و کیفیت و دوام بالایی دارند و سال ها پس از اجرا نیازی به بازسازی نخواهند داشت . این کفپوش ها به سهولت بر روی تمامی سطوح سیمانی ، سنگ ، موزایک و ... قابل اجرا می باشند و توصیه می شود.


983526_WV3AsK2h (Copy).jpg

3d-flooring-post-3 (Copy).jpg

قبل از اینکه کفپوش اپوکسی کار شود :
جهت حصول بالاترین کیفیت ٬ قبل از اجرا کلیه سطوح سیمانی مسطح و یکدست شوند. کفپوش های اپوکسی در کارخانجات خودروسازی ، انبارهای صنعتی ، صنایع نظامی ، صنایع غذایی ، صنایع شیمیایی ، داروسازی ، کارخانجات شیر و لبنیات ، کشتارگاه ها ، سردخانه ها ٬ بیمارستانها ٬ اتاقهای تمیز و استریل مورد استفاده قرار می گیرند بیشتر شرکت ها در زمینه کفپوش اپوکسی به صورت حرفه ای در سطح ملی و بین المللی عمل می کنند همانند شرکت راناکیمیافام، کفپوش اپوکسی صد در صد جامد می باشد. این پوشش با داشتن چسبندگی بسیار بالا به سطح بتنی و فلزی و همچنین سیستم هایی نظیر اپوکسی و پلی یورتان، مقاومت شیمیایی بسیار بالا در مقابل آب ، مواد شیمیایی، روغن ها، اسیدها، قلیاها و حلال ها و برای پوشش دهی کف بتنی کارخانجات و سالن تولید واحدھای نظامی بسیار مناسب می باشد. سازگاری آن با شرایط مختلف آب و هوایی و حساسیت پایین آن به شرایط محیطی و قابلیت اعمال آسان آن کاربرد این پوشش را بسیار گسترده می کند.


6d2fe2dbadadddcf65dbd993f47e092e-564x430 (Copy).jpg


5da1ea2a96b372d4eabceb503a9b9983--rustic-table-concrete-bathroom (Copy).jpg

52650f70e7f901874e3485762f56f0d5-420x324 (Copy).jpg


ویژگی ها و خواص متفاوت کفپوش اپوکسی و موارد استفاده از اپوکسی کف
همانطور که می دانید اپوکسی نوعی پلیمر می باشد که برای ساخت انواع رنگ با ویژگی ها و خواص متفاوت کاربرد دارد این رزین خواص متفاوتی دارد از جمله در ساخت انواع چسب و در صنعت ساختمان، در ضد آب نمودن انواع سطوح و صنایع مختلف از جمله الکترونیک کاربرد فراوان دارد .

3d-floor-stickers-3D-wallpaper-3d-floor-murals-PVC-Marble-3D-stereoscopic-floor-tiles-Home-Decoration.jpg_640x640 (Copy).jpg


luxury-font-b-3d-b-font-floor-wall-font-b-paper-b-font-custom-font-b (Copy).jpg

photo_2016-08-27_15-32-08 (Copy).jpg

photo_2016-10-01_11-05-53 (Copy).jpg

photo_2016-08-27_15-28-06 (Copy).jpg


مزایای روکش صنعتی اپوکسی
افزایش مقاومت بتن در برابر فرسایش، تخریب و اکثر مواد شیمیایی روکش اپوکسی مطلقاً جذب آب ندارد و از نفوذ آب، روغن و سایر مایعات به جسم بتن جلوگیری می‌کند. روکش اپوکسی، سبک و کم حجم بوده و از ایجاد هرگونه گرد و غبار جلوگیری می‌نماید. روکش اپوکسی به صورت یکپارچه و در رنگ‌های متنوع اجرا می‌گردد. روکش اپوکسی با ضخامت ۴ میلیمتر، افزایش مقاومت فشاری بتون را تا 1100 kg/cm2 را در بر دارد. سهولت در شستشو، حداقل ۲۰ سال عمر مفید و سرعت در ترمیم آن، از سایر امتیازات این پوشش می‌باشد.


15803770_1045294922249114_2507118229109866496_n (Copy).jpg

11 (Copy).jpg

13628073_1596868290612253_8602475_n (Copy).jpg

رنگ اپوکسی ، کفپوش اپوکسی

پوشش های اپوکسی دارای چسبندگی خوبی روی طیف وسیعی از سطوح بوده و بر اساس هاردنر به دو گروه پلی آمید و پلی آمین تقسیم می شوند. به دلیل داشتن خواص سختی، انعطاف پذیری و چسبندگی خوب روی انواع سطوح استفاده می شوند.

در رنگ های کولتار اپوکسی افزایش مقداری کولتار به رنگ اپوکسی مقاومت آن در مقابل آب و زنگ زدگی افزایش می یابد.
و آستر زینکریچ اپوکسی نیز با ایجاد حفاظت کاتدی روی سطح فولاد و آهن از زنگ زدگی آنها جلوگیری و سطح در مقابل عوامل خورنده برای مدت وطولانی محافظت می نماید.

اپوکسی یک هم‌بسپار ترموست یا گرماسخت است؛ که از دو ماده  شیمیایی مختلف تشکیل شده. این دو ماده را با نام رزین و سخت‌کننده یا فعال‌ساز یا هاردنر می‌شناسند. رزین از تکپارها یا بسپارهایی با زنجیر کوتاه که در انتهایشان یک گروه اپوکساید قرار دارد تشکیل می‌شود؛ و هاردنر از دو نوع سیکلو آمینی برای چسبها و کفپوشهای اپوکسی بدون حلال و پلی آمید برای رنگهای اپوکسی حلال دار تشکیل می‌گردند که نیاز است برای خشک شدن با رزین بخوبی مخلوط شود و طی زمان مشخصی پیوند تکمیل شده و خشک می‌گردد.


15099383_743939939087713_2031404408704598016_n (Copy).jpg

و کفپوش اپوکسی که بر پایه رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمین بوده و صد در صد جامد تولید و عرضه می شود. کفپوش اپوکسی بر پایه رزین اپوکسی و هاردنر پلی آمین بوده و صد در صد جامد می باشد. این پوشش با داشتن چسبندگی بسیار بالا به سطح بتنی و فلزی و همچنین سیستم هایی نظیر اپوکسی و پلی یورتان، مقاومت شیمیایی بسیار بالا در مقابل آب ، مواد شیمیایی، روغن ها، اسیدها، قلیاها و حلال ها و ... برای پوشش دهی کف بتنی و لزی سالن ها بسیار مناسب می باشد. سازگاری آن با شرایط مختلف آب و هوایی و حساسیت پایین آن به شرایط محیطی و قابلیت اعمال آسان آن کاربرد این پوشش را بسیار گسترده می کند.

- کفپوش های ترافیکی اپوکسی که در ضخامت های متفاوت بر اساس نوع و میزان تردد قابل اجرا خواهند بود .
- کفپوش های اپوکسی آنتی استاتیک
- کفپوش های اپوکسی ضد اسید
- کفپوش آنتی استاتیک (کانداکتیو)
- کفپوش ورزشی
- کفپوش معمولی با مقاومت مکانیکی و شیمیایی متوسط
- گروت ها
- کاشیکاری ضد اسید
- فایبر ضد اسید
- پلیمر

photo_2017-05-04_10-56-59 (Copy).jpg

کاربردها

کاربردهای موادی که بر پایهٔ اپوکسی ساخته می‌شوند گسترده‌است و مهمترین آن در ساخت رنگ اپوکسی و کفپوش اپوکسی است و همچنین شامل کاربرد در ساخت موادی چون چسبها، کامپوزیتها (مانند موادی که از فایبر گلاس یا فیبر کربن استفاده می‌کنند) و تقویت‌کننده‌ها می‌شود (اگرچه پلی‌استر، وینیل‌استر و دیگر صمغهای ترموست هم برای پلاستیک تقویت‌شده با شیشه به کار می‌روند).

ساختار شیمیایی اپوکسی‌ها این اجازه را می‌دهد که بسپارهای گوناگونی با خواص بسیار متفاوت تولید شود. به طور کلی اپوکسی‌ها را به خاطر چسبندگی، مقاومت شیمیایی و گرمایی، خواص خوب یا حتی عالی مکانیکی، و مقاومت الکتریکی بسیار خوب آنها نسبت به اکثر رزینهای دیگر می‌شناسند. بسیاری از خواص اپوکسی‌ها را می‌توان تغییر داد، برای مثال اپوکسی‌های پرشده از نقره که رسانایی الکتریکی خوبی دارند یا اپوکسی پرشده از روی که مقاومت خوردگی خوبی دارد و یا مخلوط آن با ریز الیافهای کربن آنها را رسانا می‌کند نیز وجود دارد و این در حالی است که اپوکسی خالص عایق الکتریکی می‌باشد. برخی از انواع که دارای خاصیت عایقی/رسانایی در برابر گرما هستند و مقاومت الکتریکی بالایی دارند در الکترونیک کاربرد دارند.


metallic-epoxy-flooring-atlanta-ga-3 (Copy).jpg

photo_2016-11-27_19-17-45-700x350 (Copy).jpg
 

کاربرد پوشش های اپوکسی از جمله کفپوش های اپوکسی

- پرایمر بتن اپوکسی
- بتونه اپوکسی (درزگیر)
- ملات و گروت اپوکسی
- رنگ اپوکسی با حلال
- رنگ اپوکسی بدون حلال
- ورنی اپوکسی
- چسب اپوکسی
- روکش های اپوکسی
-پوشش های منعطف اپوکسی
- مقاومت در برابر نفوذ آب
- مقاومت در برابر یخ زدگی
- چسبندگی خوب به سطح بتن
-انعطاف پذیری عالی
- پوششهای ضد لغزندگی اپوکسی

    کفپوشهای صنعتی، بیمارستانی و بهداشتی و مخابراتی این کفپوش‌ها بر پایه هاردنر سیکلو آلیفاتیک پلی آمین تغییر یافته ورزین اپوکسی بیسفنول A تولید و ارائه می‌گردد، در ساختار این محصول از هیچگونه حلال و رقیق کننده واکنشگرا استفاده نشده است و همین امر موجب می‌گردد که ساختارپلیمری محصول پس از واکنش بصورت ثابت باقی بماند و خصوصیات شیمیائی آن دچار کاهش خواص نگردد، مقاومت شیمیائی مناسب بهمراه مقاومت مکانیکی عالی و چسبندگی سطحی فوق‌العاده این محصول این امکان را فراهم آورده که از آن بتوان در کلیه سطوحی که در مجاورت مواد شیمیائی و اسیدها و قلیاهای متوسط قر ار دارند، براحتی استفاده نمود، همچنین با توجه به خصوصیات بهداشتی این محصول، امکان بکارگیری آن در سطوحی که علاوه بر مقاومت شیمیائی، بهداشتی بودن پوشش نیز حائز اهمیت می‌باشد وجود دارد.

  هنر
    کفپوشهای دکوراتیو و کفپوش اپوکسی گرانیت

Personalizado-3d-papel-de-parede-piso-piso-Creek-ponte-cais-3d-quarto-papel-de-parede-moderno-700x350 (Copy).jpg

1452181995-parsnaz-ir (Copy).jpg

Newest-design-room-decor-3d-tile-best (Copy).jpg

انواع کفپوش‌ها

     کفپوشهای اپوکسی :
    کفپوش ضد اسید: این پوشش به دلیل دارا بودن خواص مکانیکی و شیمیایی بسیار خوب جهت کلیه سطوحی که در معرض مواد شیمیایی، گازوئیل، بنزین، روغن و فاضلاب‌های صنعتی و… قرار دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد.

    کفپوش آنتی استاتیک (کانداکتیو): این روکش بر پایه رزین اپوکسی و سخت‌کننده ویژه به همراه افزودنی‌های خاص فرموله می‌شود. قابلیت انتقال جریان الکتریسیته ساکن را دارا می‌باشد و به همین دلیل به روکش ضد جرقه نیز معروف می‌باشد.
 •     کفپوش ورزشی
 •     کفپوش معمولی با مقاومت مکانیکی و شیمیایی متوسط
 •     گروتها
 •     کاشیکاری ضد اسید
 •     فایبر ضد اسید
 •     پلیمر
    آنتی باکتریال: روکش‌های اپوکسی مزایای زیادی دارند که نسبت به سایر پوشش‌های کف ارجع هستند. بتن سطح به علت خاصیت قلیایی ذاتی خود به واسطه وجود ناخالصی‌های فلزی به راحتی مورد آسیب مواد شیمیایی قرار می‌گیرد.
    آنتی داست: این محصول بر پایه رزین اپوکسی بیسفنول A و هاردنر پلی آمین طراحی گردیده است. گرانروی مناسب این محصول سبب ایجاد خاصیت Self-Leveling می‌شود و پس از اجرا دارای سطح شفاف می‌باشد.
    فلکسیبل: کفپوش اپوکسی S.CF.04 و هاردنر اپوکسی HR-03 بر پایه رزین اپوکسی اولیگوآکریلات پلیمر oligo acrilat polymer base) (و هاردنر پلی آمید و آمین(polymido amine hardener) تولید وارائه می‌گردد.
    معمولی: کفپوش اپوکسی S-CF-01 و هاردنر HR-01. رزین اپوکسی بیسفنول A و هاردنر پلی آمینی تغییر شکل یافته اجزا تشکیل دهنده این محصول می‌باشد.


yashiil-epoxy (5) (Copy).jpg

Kafpoosh-3d-8-500x500-product_popup (Copy).jpg

کفپوش‌های پلی یورتان

 •     کفپوش ورزشی
 •     کفپوش تارتان
 •     کفپوش صنعتی
 •     کفپوش معمولی
 •     Joint Sealer

کفپوش‌های پلی یورتا
 •     صنعتی

مزایای روکش صنعتی اپوکسی

 1.     افزایش مقاومت بتن در برابر فرسایش، تخریب و اکثر مواد شیمیایی
 2.     روکش اپوکسی مطلقاً جذب آب ندارد و از نفوذ آب، روغن و سایر مایعات به جسم بتن جلوگیری می‌کند.
 3.     روکش اپوکسی، سبک و کم حجم بوده و از ایجاد هرگونه گرد و غبار جلوگیری می‌نماید.
 4.     روکش اپوکسی به صورت یکپارچه و در رنگ‌های متنوع اجرا می‌گردد.
 5.     روکش اپوکسی با ضخامت ۴ میلیمتر، افزایش مقاومت فشاری بتون را تا 1100 kg/cm2 را دربردارد.
 6.     سهولت در شستشو، حداقل ۲۰ سال عمر مفید و سرعت در ترمیم آن، از سایر امتیازات این پوشش می‌باشد.

3-1-486x350 (Copy).jpg

photo_2016-12-26_16-06-51-800x324 (Copy).jpg


خطرهای بهداشتی

مهمترین خطر مرتبط با استفاده از اپوکسی، حساس‌شدگی نسبت به سفت‌کننده‌است؛ که در طول زمان ممکن است منجر به واکنش‌های آلرژیک شود. این واکنش‌ها گاهی ممکن است پس از گذشت چندین روز از زمان تماس رخ دهد. استفاده از اپوکسی یکی از دلایل اصلی آسم شغلی در میان استفاده‌کنندگان پلاستیک است.

بیسفنول آ (به انگلیسی: Bisphenol A) که در رزین اپوکسی به کار می‌رود، عاملی شناخته‌شده در ایجاد اختلال در کار غدد درون‌ریز است.شرکت مهندسی شهران سازه آفاق , با هدف ارتقاء سطح کیفی و پیشبرد صنعت ساختمان با استفاده از تکنولوژی های مدرن , مصالح و متریال های نوین , آماده همکاری در تمامی زمینه های مربوط به ساختمان سازی اعم از طراحی و نظارت , طراحی محوطه و فضای سبز , سازه و تاسیسات ,طراحی داخلی و نما , مرمت و بازسازی  و مشارکت در ساخت می باشد


1.PNG

طبقه بندی: تکنولوژی و معماری،  متریال های مدرن، 
برچسب ها: کفپوش سه بعدی، کفپوش اپوکسی، کفپوش های بهداشتی، مزایای روکش صنعتی اپوکسی، رنگ اپوکسی، کاربرد کفپوش اپوکسی، شرکت مهندسی شهران سازه آفاق،
ارسال توسط مهدی علیزاده
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ