شرکت مهندسی شهران سازه آفاق
شرکت حقوقی طراحی و نظارت شهران سازه آفاق
مرتبه
تاریخ : شنبه 11 آذر 1396

پروژه بزرگ برج آیرانا-تهران + تصاویر

ayran2 (Copy).jpg


معرفی پروژه

پروژه بزرگ آیرانا طرح ساخت و بهره برداری از یک برج لوکس اداری – تجاری در زمینی به مساحت ۷۱۷۲ متر مربع در منطقه ۲۲ تهران واقع در شمال دریاچه چیتگر می‌باشد. این مجموعه به دلیل ماهیت منطقه دسترسی و موقعیت جذاب و ویژه محدوده دریاچه توریستی چیتگر،‌ رویکردی تجاری دارد، اما در کنار این واحدها کاربریهای اداری، تفریحی و ورزشی نیز جهت تأمین بخشی از نیازهای متقاضیان، پیش بینی شده است.

مشخصات فیزیکی طرح :

مساحت زمین طبق سند معادل ۷۱۷۲ متر مربع است تراکم مصوب برای این زمین ۷۵۰% اعلام شده است. قرار است در این زمین که در شمال دریاچه چیتگر واقع شده است یک مجتمع تجاری-اداری ساخته شود.
در این مجتمع بر اساس اطلاعات مندرج در پروانه ساختمان، واحدهای تجاری با هدف جذب برندهای معروف و شاخص احداث میشود. واحدهای اداری نیز به روی این واحدها بنا خواهند شد. همچنین در این مجموعه شاهد ساخت پارکینگ در طبقات منفی ۱۳ تا منفی ۳ خواهیم بود.ویژگی ها و مشخصات اجرایی پروژه آیرانا:
برای ساختمان 11 طبقه پارکینگ و 11 طبقه مختلط تجاری در نظر گرفته شده است 12 طبقه اداری و نیز سطح زیر بنای هر طبقه متفاوت می باشد.

بررسی کاربری‌های این مجتمع :

  • کاربری تجاری و شهربازی
طبقات منفی ۲ تا مثبت ۳، مثبت ۷ و ۸ و در نهایت +۲۰، طبقات تجاری این مجموعه‌اند. ضمناً‌ در طبقات ۴، ۵ و ۶ این مجموعه شهربازی ساخته خواهد شد.
مساحت ناخالص تجاری و شهربازی این مجموعه برابر است با ۳۴۱۸۷ مترمربع.

  • کاربری اداری
قرار است در طبقات دهم تا نوزدهم واحدهای اداری این مجموعه ساخته شوند. متراژ ناخالص اداری در این مجموعه برابر با ۲۰۳۸۰ مترمربع.

  • پارکینگ و تأسیسات
به طور کل قرار است در این مجموعه پارکینگ¬ها و تأسیسات به علاوه راهرو و راه پله در فضایی بالغ بر ۹۳۶۷۱ مترمربع ساخته شوند که بر اساس نیاز واحدهای تجاری و اداری تعدد آنها تعریف شده¬اند. بر اساس برآورد صورت گرفته، ۲۲۰۵ پارکینگ برای این مجموعه ساخته خواهد شد. قابل ذکر است کل پارکینگها در طبقات منفی ۱۳ تا منفی ۳ ساخته خواهند شد. همچنین تأسیسات این مجموعه در بخشی از ۳- و ۴- و طبقه نهم قرار خواهد گرفت.

2 (Copy).jpg


Landscape_01 (Copy).jpg2 (Copy).jpg


Landscape_01 (Copy).jpg

4l4_tej22-altf-night-01 (Copy).jpg4l4_tej22-altf-night-01 (Copy).jpg
جایگاه پروژه در منطقه 22

پروژه آیرانا تقریبا در بخش مرکزی منطقه 22 شهرداری تهران (شهرک راه آهن) و در حاشیه دریاچه چیتگر در موقعیتی ممتاز واقع شده است.
از سوی دیگر موقعیت ویژه منطقه 22 در سطح شهر تهران با مساحت زیاد و جمعیت اندک، شرایط اقلیمی مناسب، برخوداری از پتانسیل ایفای نقش فرا ملی و ملی، پتانسیل ایفای نقش فرا منطقه ای و منطقه ای، پتانسیل ایفای نقش مرکزی حوزه غربی شهر، قابلیت جذب سریز جمعیت تهران، جایگاه ویژه ارتباط زمینی، وجود قابلیت های تفرجگاهی و تجاری (به خصوص محور چهار باغ) و… از نقاط قوت عدیده ای برخوردار است، که زمینه ها و چشم اندازهای مطلوبی را در تحقق در آمدهای پیش بینی شده در پروژه و تسهیل در فروش واحد ها به همراه خواهد داشت. در این میان موارد ذیل به نحو برجسته ای بر تسهیل فروش و رشد در آمد حاصل از پروژه آیرانا تاثیر گذاری خواهد بود.


محور تجاری ـ اداری چهار باغ
این محور با غلبه سبز، به طول 9 کیلومتر و عرض 300 تا 400 متر با تراکم بالا (بدون مسیر ماشین رو، به طوری که دسترسی ها در محور یاد شده از طریق ریل سبک صورت خواهد گرفت) با هدف جذب و ساماندهی بسیاری از اصناف تهران، در طرح تفصیلی منطقه 22 مورد تاکید قرار گرفته است.
در این چهار چوب و باتوجه به نگاه فوق مبنی بر تجمیع برخی اصناف در محور یاد شده، فروش یکجای واحد های پروژه آیرانا به یک یا چند صنف، می تواند بسیاری از مشکلات تحقق در آمدها را مرتفع نماید.


دریاچه چیتگر (شهدای خلیج فارس)
موقعیت پروژه در ضلع شمالی دریاچه، شرایط بی بدیلی را برای آن فراهم آورده است، به طوری که هیچ رقیب یا پروژه ی مشابهی در پائین دست آن وجود نداشته و پروژه به راحتی از چشم انداز بی نظیر دریاچه بهره مند خواهد شد.

امتداد بزرگراه حکیم و عبور آن از جنوب دریاچه

امتداد این محور دسترسی در منطقه 22 و عبور آن در ضلع جنوبی بزرگراه همت و در ضلع شمالی پارک چیتگر و آزاد راه تهران ـ کرج و بخصوص عبور آن از حاشیه دریاچه و ایجاد اکواریم، میدان گاه در میان دریاچه با کاربری تفریحی گردشگری و… ازجمله مواردی هستند که در صورت تحقق تاثیر مثبت غیر قابل انکاری بر ارزش پروژه آیرانا خواهند داشت.

پارک چیتگر
این پارک با کاربری تفریحی ـ گردشگری از جمله امکانات موجود در ضلع جنوبی دریاچه چیتگر می باشد، که جزء نکات مثبت موقعیت جغرافیایی پروژه آیرانا تلقی می شود.

بهره برداری از آزاد راه تهران ـ شمال و استادیوم آزادی

به عنوان طرح های ملی موجود در منطقه 22 سایر طرح های تفریحی و گردشگری حاشیه دریاچه چیتگر و داخل پارک، پروژه احداث 3000 هکتار مجموعه تفریحی ـ گردشگری در قسمت بالا دست و ضلع شمالی منطقه 22، باغ گیاهشناسی، پارک فناوری، مسیل ورد آورد و … همگی از نقاط قوت موجود و در دست مطالعه در منطقه 22 می باشند که در صورت تحقق و توسعه هریک از آنها تسهیل در تحقق درآمدهای پروژه آیرانا را در برخواهد داشت .
ضمن اینکه همه این عوامل همراه با نگاه به منطقه 22 به عنوان یک منطقه ذخیره برای آینده تهران و نیز به عنوان یک منطقه فراشهری، می تواند تاثیر به سزائی در افزایش قیمت املاک تجاری، اداری و مسکونی در منطقه ایجاد نماید، که همه اینها چشم انداز مطلوبی را پیش روی پروژه آیرانا قرار می دهد.


دوره ساخت و بهره برداری
طبق پیش بینی های به عمل آمده دوره اجرای پروژه 4 سال از 1392 لغایت 1396 بوده و انشاء ا… پروژه آیرانا در سال 1396 به بهره بردای خواهد رسید .full_bGiZ06AX (Copy).jpg


شرکت مهندسی شهران سازه آفاق , با هدف ارتقاء سطح کیفی و پیشبرد صنعت ساختمان با استفاده از تکنولوژی های مدرن , مصالح و متریال های نوین , آماده همکاری در تمامی زمینه های مربوط به ساختمان سازی اعم از طراحی و نظارت , طراحی محوطه و فضای سبز , سازه و تاسیسات ,طراحی داخلی و نما , مرمت و بازسازی  و مشارکت در ساخت می باشد

***************************************************************
خدماتی که ارائه می دهیم حاصل سال های متمادی تجارب گرانبهاست و در کنار خود از تیم های کاری حرفه ای بهره می بریم.

تماس با ما:  1018 130 0930طبقه بندی: پروژه های معماری ایران، 
برچسب ها: پروژه تجاری اداری آیرانا، برج تجاری اداری آیرانا در تهران، پروژه های معماری ایران، آزمایشگاه مکانیک خاک، سفارش طراحی ویلا، طراحی نظارت و اجرا، شرکت معماری طراحی،
ارسال توسط مهدی علیزاده
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی

قالب وبلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic